تعمیرات انواع رایانه

مجموعه دلتا فیکس با بهره‌مندی از پرسنلی مجرب، کارآزموده و با تکیه‌بر سال‌ها تجربه، خدماتی تخصصی و حرفه‌ای درزمینهٔ تعمیرات انواع رایانه ارائه می‌دهد. تفاوتی ندارد رایانه شما از چه نوع باشد و دقیقاً در کدام بخش دچار اختلال شده باشد. ما خرابی انواع رایانه را با دقت تمام بررسی می‌کنیم تا علت بروز مشکل را کشف کنیم. در قدم بعد با استفاده از تجهیزات پیشرفته اختلال پیش رو را برطرف می‌کنیم.

در عصر حاضر رایانه یکی از تجهیزات ضروری به شمار می‌آید. برای بسیاری از افراد رایانه عضوی جدای ناپذیر از زندگی کاری به شمار می‌آید. انواع مختلف رایانه که شامل لب تاب نوت بوک، کامپیوتر شخصی، سرور و ابرکامپیوترها می‌شوند، در اثر استفاده نادرست، فعالیت مخرب بدافزارها و سپری شدن طول عمر مفید، عملکرد مطلوب خود را از دست می‌دهند. در این زمان تعمیرات انواع رایانه اهمیت پیداکرده و حیاتی می‌شود.

تعمیرات رم رایانه

تعمیرات انواع رایانه

میزان سرعت لب تاب و امکان دسترسی به داده‌های مختلف توسط رم فراهم می‌شود. پیداست که خرابی رم منجر به کاهش سرعت کامپیوتر شده و کار با آن را دشوار می‌سازد. این بخش از دستگاه در تکامل با CPU فعالیت می‌کند و خرابی آن پردازنده را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رم در انواع یارانه در اثر نوسان برق، نفوذ رطوبت و یا گردوغبار و همچنین جابجایی نامناسب خراب می‌شود. برای تشخیص خرابی رم لازم است علائمی همچون موارد زیر را دنبال کنید:

 • کند شدن سرعت کامپیوتر
 • هنگ کردن مداوم یارانه
 • نمایش مداوم صفحه‌ای آبی‌رنگ
 • نمایش خطا در هنگام باز کردن فایل‌ها
 • عدم نمایش صحیح میزان رم

 

تعمیر CPU یارانه

سی پی یو از دیگر اجزای اصلی یارانه به شمار می‌آید که خرابی آن عملکرد اصلی کامپیوتر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. CPU در انواع یارانه وظیفه پردازش و محاسبه عملیات‌هایی که در کامپیوتر رخ می‌دهد را به عهده دارد. برای تعمیرات انواع رایانه در بخش سی پی یو لازم است به میزان خرابی آن پی برد.

درصورتی‌که سی پی یو در اثر جابه‌جایی نادرست کامپیوتر، اصابت ضربه و یا نفوذ آب خراب‌شده باشد، قابل تعمیر است در این حالت کاربران با علائمی همچون سرعت پردازش پایین و هنگ کردن‌های متوالی روبرو می‌شوند. این در حالی است که خرابی CPU در اثر نوسان برق، باعث سوختگی آن شده و تعمیر آن را بی‌اثر می‌سازد. در این حالت تعویض سی پی یو کارساز خواهد بود.

 

تعمیر CPU یارانه

تعمیر برد پاور

انواع یارانه از یک برد پاور و یا منبع تغذیه برای تأمین برق موردنیاز خود بهره برده‌اند. این بخش از کامپیوتر تأثیر بسزایی در عملکرد آن می‌گذارد و برای روشن نگه‌داشتن کامپیوتر و فعالیت قطعات مختلف آن به کار می‌رود. در یک کلاه ساده می‌توان گفت برد پاور پلی ارتباطی برای تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ موردنیاز یارانه است.

ازاین‌رو خرابی آن کارکرد کلی یارانه را تحت شعاع قرار می‌دهد و مانع از روشن شدن دستگاه می‌شود. تعمیرات انواع رایانه به‌منظور تعمیر و احیا برد، بسیار تخصصی است و نیاز به مهارت ویژه تعمیرکار دارد. در حالتی که منبع تغذیه رایانه در اثر نوسان برق سوخته باشد، تعمیر آن کارساز نیست و نیاز به تعویض خواهد داشت.

 

تعمیر مادربرد

بخش دیگری از تعمیرات انواع رایانه به رفع خرابی در مادربرد اختصاص می‌یابد. تعمیر و احیا مادربرد یک فرآیند کاملاً تخصصی است که می‌بایست تحت نظر یک تعمیرکار زبده و کار بلد صورت بگیرد. ازآنجایی‌که تمامی اجزای لب تاب و کامپیوتر با مادربرد ارتباط دارند، خرابی این بخش از کامپیوتر به عملکرد سایر بخش‌ها نیز آسیب می‌زند. درصورتی‌که فن و یا هارد لب تاب روشن شود، اما نمایشگر همچنان خاموش بماند، عدم فعالیت رایانه خبر از خرابی مادربرد می‌دهد.

تعمیرات انواع رایانه در بخش مادربرد به میزان خرابی آن بستگی دارد. درصورتی‌که ایرادات مربوط به بخش‌های فرعی و اتصالات آن باشد، خرابی مادربرد قابل تعمیر است. این در حالی است که آسیب‌های ناشی از سوختگی مادربرد و یا مشکلات به وجود آمده در مدار غیرقابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض دارد.

 

تعمیر هارد رایانه

همان‌طور که می‌دانید در عموم سیستم‌های هوشمند، هارد وظیفه ذخیره‌سازی و خوانش اطلاعات را به عهده دارد. ازاین‌رو یکی از بخش‌های اصلی یارانه به شمار می‌آید که دائماً در حال کار و فعالیت است. چراکه مدام اطلاعات شخصی کاربر را ذخیره کرده و آن‌ها را به سایر سیستم‌ها انتقال می‌دهد.

تعمیرات انواع رایانه در بخش‌هارد، از طریق نرم‌افزاری برطرف می‌شود. هارد ها عمدتاً در اثر اصابت ضربه، بالا رفتن دمای کیس و نوسان برق خراب می‌شوند. تعمیر هارد در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • تعمیر مشکل عدم شناسایی هارددیسک
 • تعمیر هارد ضربه خورده
 • تعمیر هارد با خرابی Read
 • تعمیر هارددیسک باوجود بدسکتور
 • تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک
 • ریکاوری اطلاعات پاک‌شده انواع هارد
 • تعمیر هارد با برد سوخته
 • تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد
 • تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر براثر دست‌کاری

 

تعمیر هارد رایانه

 

برای کسب اطلاعات و دریافت خدمات مربوط به تعمیرات تلفن همراه از طریق شماره‌های زیر با متخصصین مجموعه ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس:

 • 021-44271401
 • 021-44271402

شماره واتس آپ و تلگرام:

 • 09380718005

آدرس شرکت:

 • خیابان ستارخان، برق آلستوم، نبش خیابان صحرایی (روبروی آتش‌نشانی)، ساختمان جوانه، طبقه 5، واحد6