تهران، ستارخان، برق آلستوم، جنب خیابان صحرایی ( روبروی اتش نشانی )، ساختمان جوانه، طبقه ۵، واحد ۶

تعمیر شکستگی صفحه گوشی

بررسی هزینه تعمیر شکستگی صفحه گوشی

تعمیر شکستگی صفحه گوشی یکی از خدماتی است که در حال حاضر در تمامی تعمیرات موبایل انجام می‌شود. چرا که شکستن صفحه ال سی دی گوشی یکی از متداول ترین مواردی است که رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین دلایل این امر، افتادن گوشی از دست کاربر است و از آن جایی که ال سی دی گوشی های جدید ظرافت زیادی دارد سریعاً دچار مشکل می‌شود. از طرفی بالا بودن هزینه تعمیر ال سی دی گوشی موجب شده تا ما در این مقاله بیشتر در خصوص تعمیر این صفحه صحبت کنیم.

تعمیر شکستگی صفحه گوشی

یکی از مهم ترین علت های مراجعه افراد به تعمیرات گوشی، برای تعمیر شکستگی صفحه گوشی می‌باشد. از آنجایی که تاچ و ال سی دی گوشی جزو قطعات مهم آن به حساب می‌آید در واقع باید در نگهداری از آن دقت زیادی شود. به طور کلی ال سی دی و تاچ گوشی های هوشمند به علت های مختلفی دچار خرابی می‌شود. اما اصلی ‌ترین علت آن ضربه خوردن یا خیس شدن صفحه است. در این بین باید توجه داشته باشید که صفحه نمایش گوشی ها معمولاً از سه بخش گلس یا روکش، صفحه نمایش، ال سی دی و تاچ تشکیل می‌شود که هر کدام از آن‌ها دچار خرابی شود خساراتی را به بار خواهد آورد. یکی از راه حل های تعمیر شکستگی صفحه گوشی سپردن گوشی به تعمیرکار می‌باشد. در این بین شما می‌توانید به وب سایت دلتا فیکس مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

چگونه متوجه شویم گلس گوشی شکسته است؟

چگونه متوجه شویم گلس گوشی شکسته است؟

همان‌طور که اشاره شد صفحه نمایش گوشی اجزای مختلفی دارد که در هنگام ضرب‌ دیدگی ممکن است هر کدام از این بخش‌ها دچار مشکل شود. حال یکی از سؤالات مهمی که برای کاربران پیش می‌آید این است که چگونه بفهمیم کدام قسمت از صفحه نمایش آسیب دیده است؟‌ توجه داشته باشید گلس یا پنل شیشه‌ ای اولین لایه صفحه نمایش است که ضخامت بسیار کمی دارد و در مسیر ضربه یا برخورد واقع شده است. مهم‌ترین دلیل استفاده از گلس بر روی گوشی پیشگیری از وارد شدن ضربه به تاچ و ال سی دی گوشی می‌باشد.

شکستن glass یا روکش صفحه نمایش به راحتی قابل بررسی است. اما برای اینکه خرابی گلس یا تاچ ال سی دی مورد بررسی قرار گیرد باید حالاتی را مورد توجه قرار دهید. مثلاً اگر پنل شیشه ای روی صفحه نمایش آسیب دیده باشد ترک هایی به صورت شبکه تار عنکبوت روی گوشی نمایان خواهد شد. در این صورت اگر شما قسمت های مختلف صفحه گوشی را لمس کنید مشاهده خواهید کرد که قسمت های زیرین آسیب ندیده و تاچ گوشی به خوبی کار می‌کند.

خرابی تاچ ال سی دی گوشی

قسمت دیگر گوشی که ممکن است در هنگام ضرب دیدگی آسیب پیدا کند، تاچ ال سی دی گوشی است. این بخش لایه بسیار حساس در صفحه نمایش می‌باشد و دومین لایه در زیر پنل گلس گوشی قرارداد. این لایه حساس، لمس انگشت‌ها را تشخیص می‌دهد و اگرچه با گلس ادغام شده است ولی وقتی آسیب می‌بیند معمولاً از وارد شدن آسیب به تاج پیشگیری می‌شود. چنانچه مشاهده کردید که صفحه نمایش روشن است اما تاچ گوشی کار نمی‌کند ضربه وارد شده بسیار زیاد بوده و تاچ گوشی را از کار انداخته است. در این صورت ممکن است پنل شیشه ای ترک برداشته باشد و حتی این احتمال وجود دارد که پنل شیشه ای هیچ گونه آسیبی ندیده باشد.

تعمیر شکستگی صفحه اصلی گوشی

و اما دیگر قسمت صفحه گوشی ال سی دی آن است که صفحه نمایش اصلی گوشی به شمار می‌رود. ال سی دی که در پایین‌ترین لایه قرار دارد مهم‌ترین قسمت صفحه هر گوشی نیز به شمار می‌رود. از این رو محافظت از آن اهمیت زیادی دارد. در گوشی های قدیمی ال‌ سی‌ دی از دیگر اجزای صفحه جدا بوده است اما امروزه گوشی های جدید که وارد بازار شده‌اند تاچ و ال سی دی ادغام شده‌ای دارد. بدترین حالت در ضرب دیدگی صفحه گوشی، شکستن ال سی دی و ایجاد خط های سفید و سیاه روی صفحه خواهد بود. این آسیب به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست و در صورتی که ضربه شدید به گوشی وارد شود رخ می‌دهد.

زمان تعمیر شکستگی صفحه گوشی

زمان تعمیر شکستگی صفحه گوشی

حال پس از اینکه بررسی نمودید کدام قسمت از صفحه گوشی دچار شکستگی و خرابی شده است طبیعتاً باید به دنبال تعمیر شکستگی صفحه گوشی باشید. دقت داشته باشید اگر ضربه وارد شده به پنل شیشه ‌ای روی گوشی آسیب رسانده باشد در حالی که تاچ و ال سی دی هیچ گونه آسیبی ندیده نیاز نیست فوراً به تعویض ‏glass بپردازید. بلکه حداقل برای چند مدت کوتاه می‌توانید با همین گوشی سر کنید. البته در بسیاری از گوشی‌ های هوشمند تعویض لایه شیشه ای روی صفحه نمایش هزینه بسیار کمی دارد. اما در صورتی که تاچ و ال سی دی صفحه نمایش شکسته باشد تنها راهی که دارید تعویض کامل صفحه نمایش نیست بلکه در بعضی از مواقع امکان تعمیرات وجود دارد.

استفاده از گوشی با تاچ و ال سی دی شکسته

اگر در هنگام شکستگی صفحه گوشی مشاهده کرده‌اید که این شکستگی مربوط به گلس نیست و تاچ و ال سی دی آن دچار ضرب دیدگی شده است سریعاً باید به تعمیر گوشی بپردازید. همان‌طور که گفته شد متخصصان ما در وب سایت دلتا فیکس در امر تعمیر شکستگی صفحه گوشی و بسیاری از دیگر تعمیرات به شما کمک می‌کنند. لذا اگر تاچ و ال سی دی صفحه نمایش شکسته باشد اما برای اطلاعات آن مشکلی به وجود نیاید ممکن است شما ترغیب شوید که تا مدت زمانی از گوشی استفاده کنید. در حالی که باید بدانید این کار موجب می‌شود که به مرور دیگر قسمت های صفحه نمایش نیز خراب شود.

همچنین جیوه‌ای که در ال سی دی گوشی قرار دارد با اصابت دست شما به گوشی، گرم شده و به شکل بخار از قسمت های شکسته صفحه با پوست دست شما برخورد خواهد کرد. بنابراین موجب حساسیت و آسیب به دستتان می‌شود. پس در صورت شکستن این صفحه لازم است سریعاً برای به تعمیرات گوشی مراجعه کنید.

نحوه پیشگیری از آسیب صفحه نمایش گوشی

قبل از اینکه نیاز به تعمیر شکستگی صفحه گوشی باشد لازم است روش هایی را برای پیشگیری از آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی بدانید. لذا یک بی احتیاطی کافی است که صفحه نمایش گوشی شما ترک برداشته و موجب خرابی تاچ و شکستن ال سی دی شود. با وجود اینکه این که تعمیرات گوشی و به خصوص صفحه نمایش هزینه بسیار بالایی در بردارد پس نیاز است در حفظ و نگهداری آن دقت زیادی به خرج دهید. توجه داشته باشید یکی از بهترین روش تا جهت این امر استفاده از گلس محافظ و یا گارد گوشی می‌باشد. این روش به عنوان کارآمدترین امر از آسیب دیدن صفحه نمایش گوشی جلوگیری می‌کند. همچنین سعی کنید گوشی را به هیچ عنوان در محلی که خطر سقوط داشته باشد قرار ندهید یا از گذاشتن جسم سنگین بر روی آن کاملاً خودداری نمایید.

حالات خرابی تاچ و ال سی دی گوشی

حالات خرابی تاچ و ال سی دی گوشی

اما اگر برای شما هم سؤال پیش آمده است که چه زمانی نیاز به تعمیر شکستگی صفحه گوشی می‌باشد بهتر است در خصوص حالات خرابی صفحه گوشی اطلاعاتی داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • سیاه شدن بخشی از ال سی دی گوشی
  • روشن و خاموش شدن نور ال سی دی گوشی
  • سیاه شدن ال سی دی گوشی و روشن نشدن آن
  • روشن شدن ال سی دی گوشی اما کار نکردن تاچ گوشی

هزینه درست کردن شکستگی صفحه گوشی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد در خصوص هزینه تعمیر شکستگی صفحه گوشی می‌توان گفت این بخش از گوشی گران ترین قطعه ای است که اگر نیاز به تعویض داشته باشد باید هزینه زیادی پرداخت کنید. همچنین مسئله مهمی که در این هزینه تأثیر می‌گذارد کیفیت صفحه نمایش ها است لذا تلفن های همراه با بزرگ شدن ابعاد نیاز به صفحه نمایش های باکیفیت تر داشته که در این صورت هزینه تعمیر شکستگی صفحه گوشی نیز بالا خواهد رفت. اما توجه داشته باشی در بازار ال سی دی های کپی و غیر اورجینال وجود داشته که قیمت کمتری دارد اما به هیچ عنوان از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار نمی‌باشد. از این رو پیشنهاد می‌شود جهت تعمیر و تعویض صفحه گوشی به مراکز معتبر چون وب سایت دلتا فیکس که تعمیر گوشی را با بهترین کیفیت و با قیمت کاملاً مناسب انجام می‌دهد مراجعه کنید.

سخن پایانی

تعمیر شکستگی صفحه گوشی که یکی از شایع ترین تعمیرات گوشی می‌باشد نیاز به بررسی‌ هایی دارد. صفحه ‌گوشی از بخش‌های مختلفی چون گلس، ال سی دی و تاچ ال سی دی تشکیل شده است که قبل از تعمیر باید بررسی شود تا بفهمیم کدام قسمت از صفحه آسیب دیده است. توجه داشته باشید تعمیر گلس صفحه نمایش کمترین هزینه را در بردارد. در حالی که برای تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی گوشی باید بهای زیادی پرداخت شود. برای محافظت از صفحه اصلی گوشی بهتر است از گارد و گلس اصلی و باکیفیت استفاده کنید که در این صورت از پرداخت هزینه های گزاف تعمیرات شکستگی صفحه گوشی در امان خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *