برچسب ها
تعمیر نرم افزار گوشی

تعمیر نرم افزار گوشی به علت شناسایی نشدن سیم کارت توسط گوشی

تعمیر نرم افزار گوشی

یکی از شایع ترین مشکلات موبایل که به تعمیر نرم افزار گوشی نیاز دارد شناسایی نشدن سیم کارت توسط گوشی های مختلف است. تمامی کاربران حداقل یکبار با این مشکل رو به رو شده‌اند. حتی در برخی موارد سیم کارت را به گوشی جدیدی انتقال می‌دهیم. اما باز هم تماس از هر دو طرف قطع است و دسترسی به اینترنت غیرممکن است. پس باید دید دلیل اصلی این شناخته نشدن سیم کارت، نرم افزاری است با سخت افزاری؟

عدم شناسایی سیم کارت چیست؟

گاهی اوقات به دلیل باگ های نرم افزاری گوشی نمی‌تواند سیم کارت را راه‌اندازی کرده و شناسایی کند. در بیشتر موارد با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی می‌توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. برای انجام این کار کافیست دکمه پاور را نگه دارید. تا گوشی شما خاموش شود و مجدداً دکمه پاور را چند ثانیه فشار دهید تا گزینه‌های Restart و Reboot را مشاهده کنید. در صورتی که یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید گوشی شما راه‌اندازی خواهد شد.

البته بهتر است به طور کامل گوشی را به مدت 30 ثانیه خاموش کنید.

سپس مجدداً گوشی خود را روشن نمایید تا بتوانید آنتن دهی سیم کارت روی صفحه گوشی را مشاهده کنید.

تعمیر نرم افزار گوشی; سیم کارت و اسلات را تمیز کنید

تعمیر نرم افزار گوشی

یکی دیگر از روش‌هایی که به غیر از تعمیر نرم افزاری برای شناسایی نشدن سیم کارت به کار می‌رود بررسی کردن و تمیز نمودن سیم کارت و اسلات است.‌ ابتدا گوشی را خاموش کرده و باتری گوشی به همراه سیم کارت را بیرون آورید.

چند دقیقه‌ای صبر کنید، اگر گرد و خاکی درون اسلات سیم کارت است را تمیز کنید؛ چون گاهی اوقات به علت گرد و غبار در اسلات نیز سیم کارت نمی‌تواند تماس مناسبی با سطح مسی داشته باشد. توجه داشته باشید انجام این کارها تا زمانی مؤثر است که به گوشی ضربه یا فشاری وارد نشده باشد در غیر این صورت با مراجعه به نمایندگی موبایل باید به دنبال مشکلات سخت افزاری گوشی خود باشید.

اندروید را در وضعیت Safe Mode بوت کنید

راهکار دیگری که برای عدم شناسایی سیم کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد تعمیر نرم افزار گوشی و اجرای سیستم عامل در وضعیت سیف مود است‌. چون این احتمال وجود دارد که شما ناخواسته برنامه ای را نصب کرده باشید. که گوشی شما را دچار بدافزاری کرده است.

بنابراین در چنین حالتی سیستم عامل گوشی شما نمی‌تواند در برابر باگ برنامه جدید عملکرد مناسبی داشته باشد. پس لازم است تا گوشی خود را سیف مود کنید.

چنانچه با اجرای Safe Mod باز هم مشکل شناسایی سیم کارت برطرف نشد به احتمال زیاد باید به سراغ ریست فکتوری بروید.

تعمیر نرم افزار گوشی با فعال و غیر فعال کردن وضعیت هواپیما 

زمانی که شما پرت آنتن دارید یا اینکه گوشی به طور کلی سیم کارت وارد شده را شناسایی نمی‌کند.

بهتر است قبل از تعمیر نرم افزاری وضعیت هواپیما را چند دقیقه روشن کنید. در این حالت تمام ارتباطات با کلیه برج های مخابراتی قطع خواهد شد. سپس مجدداً گوشی خود را از حالت هواپیما خارج کنید تا دوباره ارتباط شما با برج های مخابراتی برقرار شود.

در بیشتر مواقع انجام این کار می‌تواند باعث آنتن دهی دستگاه شما شود.

تنظیمات شبکه را در وضعیت Auto قرار دهید

برای انجام این کار بهتر است به بخش تنظیمات بروید.

سپس روی گزینه Network Mode بزنید تا وضعیت Auto برایتان فعال شود.

البته ممکن است گزینه دیگری مانند LTE/ GSM/ WCDMA را مشاهده کنید. چنانچه با وضعیت AUTO مشکل شناسایی سیم کارت برطرف نشد مجدداً روی حالت GSM Only بزنید تا دستگاه شما به G2 متصل شود. بیشتر مراکز تعمیر موبایل با انجام این تعمیر نرم افزار گوشی به طور حتم مشکل عدم شناسایی سیم کارت را برطرف خواهند کرد.

برج مخابراتی را به شکل دستی انتخاب کنید

اگر با انجام روش های تعمیر نرم افزاری که تا اینجا گفته شد عدم شناسایی سیم کارت برطرف نشد بهتر است به سراغ وضعیت خودکار بروید.

برای شروع این کار ابتدا به بخش تنظیمات وارد شوید و روی گزینه Network & internet بزنید، بعد از آن روی گزینه Mobile Network بزنید.

در این قسمت شما گزینه Network Operators را مشاهده خواهید کرد.

در این زمان باید روی گزینه Search Operations بزنید تا بتوانید به شبکه جستجوی دستی دسترسی پیدا کنید.

در واقع شما با این تعمیر نرم افزار گوشی می‌توانید مجموعه‌ای از شبکه های مخابراتی را انتخاب کنید.

سپس با زدن روی اپراتور همراه سیم کارتتان می‌توانید آنتن دهی سیم کارت خود را فعال نمایید.

تعمیر نرم افزار گوشی با حافظه کش

تعمیر نرم افزار گوشی

 

پاک کردن حافظه کش دستگاه از روش های مناسب برای تعمیر نرم افزار گوشی است.

برای انجام این کار گزینه‌های Storage_ Settings- Cached Data و Internal Storage را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Cached data بزنید.

در این زمان شما یک پیام را خواهید دید.

به شما هشدار می‌دهد که آیا تمایل دارید تمام برنامه های نصب شده در گوشی را پاک کنید؟

قطعاً شما با انتخاب گزینه Delete بسیاری برنامه های موبایلتان را پاک خواهید کرد.

سخن پایانی

و اما کلام آخر اینکه اگر در گوشی خود چه سیستم عامل های اندرویدی و چه IOS پرت آنتن داشتید یا دستگاه سیم کارت را به طور کلی شناسایی نکرد؛ مطمئن باشید که با یک تعمیر نرم افزاری ساده مشکل گوشی شما سریعاً برطرف خواهد شد.

البته اگر به گوشی شما ضربه و فشار وارد نشده باشد قطعاً نیازی به تعمیر سخت افزاری نخواهید داشت.

در چنین وضعیتی شما به راحتی می‌توانید با مراجعه به مراکز تعمیرات موبایل یا مرکز رسمی تعمیر موبایل به عنوان نمایندگی موبایل می‌توانید با کمترین هزینه تعمیر نرم افزار گوشی را انجام دهید و مسئله عدم آنتن دهی موبایلتان را برطرف کنید.‌

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.