تهران، ستارخان، برق آلستوم، جنب خیابان صحرایی ( روبروی اتش نشانی )، ساختمان جوانه، طبقه ۵، واحد ۶

تعویض باتری آیفون ۸

نکات کلیدی در زمینه تعویض باتری آیفون ۸ 

تعویض باتری آیفون ۸ یکی از خدماتی است که در تعمیرات گوشی ارائه می‌شود. از جمله اجزای مهم سخت افزاری موبایل ها باتری گوشی است و عملاً کار کردن گوشی بدون باتری غیرممکن می‌باشد. این نوع باتری که از باتری‌های لیتیوم است به مرور زمان افت کیفیت دارد و نیاز به تعویض آن می‌باشد‌. نکاتی که در این ‌مقاله به آن پرداخته‌ایم در خصوص نحوه و زمان تعویض این باتری می‌باشد. ضمن اینکه شما می‌توانید با مهم ترین دلایل خراب شدن باتری گوشی و همچنین عوامل مؤثر بر هزینه تعویض آن نیز بیشتر آشنا شوید.

نحوه تعویض باتری آیفون ۸

باتری استفاده شده در گوشی‌ها باتری لیتیوم است که در بازه‌های زمانی مختلف نیاز به تعویض آن می‌باشد. اگرچه تعویض کردن باتری آیفون ۸ کار چندان سختی نیست اما به طور حتم به دقت و مهارت کافی نیاز دارد. دقت داشته باشید در زیر باتری آیفون ۸ چسب های نگهدارنده وجود دارد که جداسازی آن دقت و حوصله زیادی می‌خواهد.

از این رو اگر تا کنون باتری آیفون ها را تعویض نکرده باشید احتمالاً این کار برایتان دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود که بهتر است در این صورت به تعمیرکاران باتجربه مراجعه کنید. در خصوص تعویض باتری آیفون ۸ اپل باید بدانید وبسایت دلتا فیکس یکی از وب سایت های ارائه دهنده خدمات در خصوص تعمیرات موبایل از جمله تعویض باتری گوشی‌های اپل می‌باشد. پس علاوه بر تهیه باتری اورجینال برای موبایل خود با خیالی آسوده کار تعویض آن را نیز به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

دلایل تعویض باتری آیفون ۸

دلایل تعویض باتری آیفون ۸

یکی از مهمترین مواردی که موجب می‌شود باتری آیفون ۸ نیاز به تعویض داشته باشد، ماهیت لیتیوم یونی این باتری‌ها است. به طوری که وقتی به مرور در سیکل های شارژ مجدد قرار می‌گیرد، توان شارژ دهی و ظرفیت آن افت خواهد کرد. این امر طبیعی در باتری‌های گوشی قابل رفع نیست. به همین دلیل در دوره‌های خاص نیاز به تعویض باتری آیفون ۸ است. در صورتی که با مشکلاتی چون خالی شدن شارژ گوشی در مدت زمان بسیار کم مواجه شدید نیاز به تعویض باتری می‌باشد.

باتری آیفون اپل بعد از ۱ الی ۲ سال بسته به تعداد سیکل های شارژی که داشته نیاز به تعویض خواهد داشت. همچنین عواملی نیز در خراب شدن باتری تأثیر دارد که یکی از مهمترین آن‌ها استفاده مکرر از پاور بانک ها جهت شارژ کردن باتری گوشی می‌باشد. همچنین وقتی گوشی کاملاً شارژ داشته باشد اگر مجدد آن را به شارژ زده و این عمل را مکرر تکرار کنید باتری گوشی زودتر خراب خواهد شد.

عوامل مؤثر در خرابی باتری آیفون ۸

اگرچه گفته شد به طور کلی نوع باتری آیفون ۸ و دیگر گوشی‌ها به گونه‌ای است که به مرور زمان خراب می‌شود. اما لازم است بدانید عواملی وجود داشته که این خرابی را جلوتر می‌اندازد و نیاز است شما در زمان کوتاه‌تری اقدام به تعویض باتری آیفون ۸ کنید که از مهمترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حرارت: از جمله عوامل تأثیرگذار در خرابی باتری آیفون ۸، حرارت می‌باشد به طوری که با انجام بازی های سنگین یا استفاده از گوشی در حالت شارژ حرارت گوشی را بالا برده و منجر به خراب شدن باتری آن می‌شود.

به تعویق انداختن شارژ گوشی: چنانچه کاربر زمان شارژ کردن گوشی را به تعویق بیاندازد و پس از به صفر رسیدن عدد شارژ، اقدام به شارژ کردن آن کند به باتری آسیب رسیده و طول عمر آن کاهش پیدا می‌کند.

عدم استفاده از شارژر اصل: اگر می‌خواهید در مدت زمان کمی نیاز به تعویض باتری آیفون ۸ نباشد لازم است که از اصل بودن شارژ مطمئن شوید لذا شارژرهای آسیب دیده و غیر اصل آسیب‌ های جدی به باتری آیفون می‌زند.

زمان مناسب برای تعویض باتری آیفون ۸

زمان مناسب برای تعویض باتری آیفون ۸

زمانی که آیفون ۸ شما با درصد شارژ بالا به طور ناگهانی خاموش شود یا باتری آن به سرعت و به طور غیرعادی خالی شود طبیعتاً زمان تعویض باتری آیفون ۸ است. همچنین متورم شدن باتری از دیگر علائم خرابی باتری به شمار می‌رود. اما از آن جایی که باتری آیفون ۸ به راحتی قابل دسترسی و مشاهده نیست گاهی متورم شدن آن مشاهده نمی‌شود. اما اگر تغییر شکل زیاد باشد در ظاهر دستگاه نیز قابل بررسی می‌باشد. نکته مهم این بود که گاهی استفاده از نرم افزارهای سنگین و مخرب و حتی سرما هوا منجر به تخلیه سریع شارژ باتری می‌شود که در این موقع نیاز به تعویض باتری نخواهد بود.

مراحل تعویض باتری آیفون ۸

اگرچه برای تعویض باتری آیفون ۸ بهتر است به وبسایت دلتا فیکس مراجعه کنید تا تعمیر موبایل شما به بهترین نحو ممکن انجام بگیرد. اما بهتر است نکاتی را در خصوص مراحل تعویض این باتری بدانید. اولین مرحله خاموش کردن دستگاه و باز کردن پیچ های لبه زیرین قاب است که قبل از این امر باید حتماً شارژ باتری کاملاً خالی شده یا به کمتر از ۲۵ درصد برسد. لذا اگر شارژ باتری بیشتر باشد حساسیت آن در برابر فشار و ضربه های احتمالی بالا می‌رود.

پس از این در مرحله دوم نیاز به گرما دادن به لبه زیرین قاب می‌باشد. پس از این ساکشن کاپ را باید روی لبه زیرین صفحه نمایش آیفون نصب کنید. در مرحله چهارم نیاز است گوشی آیفون را روی میز کار قرار داده و به آرامی ساکشن کاپ را روی لبه زیرین قاب گوشی به سمت بالا بکشید. پس از این مرحله شل کردن لبه سمت چپ قاب می‌رسد و به همین صورت باید لبه سمت راست قاب را نیز شل نمود. در مرحله بعد باید لبه زیرین صفحه نمایش را بلند کرد و سپس لبه فوقانی قاب را شل کرد. بعد از این هنگامی که تمامی لبه های قاب بررسی شده‌اند و کاملاً شل بودند نوبت به باز کردن کتابی صفحه نمایش می‌رسد.

مراحل جدا کردن براکت ها

در مراحل تعویض باتری آیفون ۸ پس از اینکه صفحه نمایش را باز کردید به ترتیب باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • جدا کردن براکت کانکتورهای صفحه نمایش
  • جدا کردن کانکتور باتری
  • باز کردن پیچ براکت روی نگهدارنده سنسور پنل جلو
  • جدا کردن صفحه نمایش
  • باز کردن چسب های باتری
  • پیچیدن چسب به دور پنس
  • شل کردن باتری
  • تعویض باتری آیفون ۸

هزینه تعویض کردن باتری آیفون ۸

هزینه تعویض کردن باتری آیفون ۸

قطعاً زمانی که برای تعمیر موبایل، به وبسایت دلتا فیکس مراجعه می‌کنید و قصد تعویض باتری آیفون ۸ را دارید یکی از نکات بسیار مهم که مد نظر قرار می‌گیرد هزینه این تعمیرات است. به طور کلی باید بدانید باتری گوشی‌های آیفون نسبت به دیگر قطعات سخت افزاری آن چون تاچ و ال سی قیمت کمتری دارد بنابراین هزینه تعمیر باتری چندان زیاد نیست. البته نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید مراجعه به مراکز تعمیرات موبایل معتبر بوده تا برای گوشی شما از باتری اصل و اورجینال استفاده کنند. لذا تنها پایین بودن قیمت مهم نیست و چنانچه برای کاهش هزینه ها از باتری فیک استفاده شود نه تنها مشکل گوشی شما برطرف نخواهد شد بلکه به سیستم‌ های دیگر نیز آسیب می‌رساند.

سخن پایانی

باتری گوشی آیفون ۸ یکی از اجزا بسیار مهم آن به شمار می‌رود. اگر چه خرابی این قطعه موجب از کار افتادن همه قسمت‌های گوشی می‌شود. اما جالب است بدانید هزینه تعویض آن بسیار کمتر از دیگر قسمت‌های گوشی چون تاچ و ال سی دی گوشی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *