تهران، ستارخان، برق آلستوم، جنب خیابان صحرایی ( روبروی اتش نشانی )، ساختمان جوانه، طبقه ۵، واحد ۶

برچسب ها
تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

نمایندگی تعمیر موبایل و تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ به دلیل این که لپ تاپ دارای یک سیستم پیچیده‌ای است نیاز به مهارت خاصی دارد و بهتر است توسط افراد مجرب انجام شود. کیبورد لپ تاپ از مهم‌ترین قطعات آن به شمار می‌رود. بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که زیاد با لپ تاپ و صفحه کیبورد سروکار دارید بهتر است این مطلب را مطالعه نمایید. در واقع ما در این مقاله چگونگی تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ، مکانیزم کار کیبورد، انواع کیبورد و عوامل خرابی آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

آشنایی با وظیفه صفحه کیبورد

صفحه کیبورد جزء جدانشدنی لپ تاپ بوده است. که به عنوان قسمت ورودی لپ تاپ وظیفه ثبت اطلاعات در دستگاه را دارد. صفحه کیبورد شامل مجموعه‌ای از سوییچ‌ها است که به ریزپردازنده متصل است. این قطعه وضعیت سوییچ را متناسب و عکس‌العمل درست در باب تغییر وضعیت یک سوئیچ بروز می‌دهد. این قطعات هم مانند هر قطعه الکتریکی دیگری با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییراتی شده است و در نمونه‌های بهتری تولید شده‌اند.

همچنین باید گفت که این قطعه مانند هر محصول دیگری ممکن است که دچار آسیب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر و تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ بسیار حساس و نیازمند تخصص است. برای تعمیر لپ تاپ چون که یک وسیله بسیار حساس و گران است بهتر است که به مراکز معتبر مراجعه کنید.

ساختار مناسب کیبورد مناسب تایپ

ساختار مناسب کیبورد مناسب تایپ

لپ تاپ ها داری صفحه کلیدهای مخصوصی هستند که نحوه قرار گرفتن کلیدها در آن با صفحه کلیدهای استاندارد متفاوت است. معمولاً مهم‌ترین کلیدهایی که روی صفحه کلید لپ تاپ وجود دارند شامل کلیدهای تایپی، کلیدهای ماشین حسابی، کلیدهای هدایتی و کلیدهای ویژه هستند. اگر شما در طول روز صفحه کیبورد استفاده می‌کنید و در واقع تایپیست هستید؛ باید نکاتی مانند شیب مناسب کیبورد، داشتن کلیدهای میانبر برای سرعت بخشیدن به کارها باشد.

از سوی دیگر این نوع از صفحه کلیدها باید دارای دکمه‌های نرمی‌باشد که بلافاصله بعد از استفاده به حالت اولیه خود بازگردد. اگر به دنبال تعویض صفحه کیبورد لپ تاپ خود هستید و می‌خواهید آن را به گونه‌ای ارتقاء دهید که مناسب برای تایپ کردن باشد بهتر است که کیبورد مکانیکی را جایگزین کیبورد معمولی کنید. این صفحه کلیدها عمر نسبتاً بالایی دارند و کار با آن‌ها بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

معرفی انواع کیبورد لپ تاپ

صفحه کلیدها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند که می‌توان آن‌ها را در دسته‌بندی زیر قرار داد:

  • کیبوردهای حرفه ای (گیمینگ): این صفحه کلیدها مقاوم هستند و برای گیمر ها مناسب هستند.
  • کیبوردهای نیمه حرفه ای (مکانیکی): برای افرادی که تایپ می‌کنند و به کیبوردهای کمی پیشرفته‌تر نیاز دارند مناسب هستند
  • کیبوردهای معمولی (ممبران): رایج ترین نوع کیبوردها هستند و اکثر افراد در خانه و محل کار از این نوع کیبورد استفاده می‌کنند.

اگر که صفحه کیبورد لپ تاپ شما کارایی چندانی ندارد و نیازمند تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ خود هستید بهتر است به کارشناسان ما در مجموعه دلتا فیکس به عنوان نمایندگی تعمیر لپ تاپ تهران مراجعه نمایید و بهترین صفحه کیبورد را با بهترین کارایی انتخاب و تعویض کنید.

مشخصه های کیبورد معمولی

کیبورد ممبران یا معمولی یک برد اصلی دارد و روی آن قطعات پلاستیکی قرار دارد که به وسیله یک قطعه لاستیکی از هم جدا می‌شوند. با فشار دادن دکمه، قطعه پلاستیکی آن فشرده می‌شود. سپس پلاستیک روی آن حرکت کرده و باعث اتصالی کوتاه در کیبورد می‌شود که کیبورد این یام را به دستگاه شما می‌فرستد و اطلاعات وارد می‌شود. این نوع از کیبوردها برای کارهای روزانه مناسب هستند و نسبت به کیبوردهای مکانیکی قیمت کمتری دارند.

بررسی خصوصیات صفحه کیبورد مکانیکی

بررسی خصوصیات صفحه کیبورد مکانیکی

امروزه به دلیل پرکاربرد بودن لپ تاپ ها و کامپیوترها صفحه کیبورد که یکی از قطعات اصلی به شما می‌رود در انواع مختلفی تولید شده است. از آنجایی که کار با کیبورد مکانیکی بسیار راحت‌تر از کیبورد معمولی است طرفداران بیشتری نیز دارد. در کیبورد مکانیکی نیاز به فشردن کامل دکمه نیست و با اندکی فشار دکمه فعال خواهد شد. از این رو این صفحه کلید مناسب تایپ می‌باشد. مهم‌ترین مزیت صفحه کلید مکانیکی این است هر دکمه سیستم جدایی دارد و برای این که چند دکمه را به صورت هم‌زمان فعال کنید مشکلی نخواهد بود. علاوه بر این صفحه کلیدها نسبت به نوع معمولی عمر طولانی‌تری دارند.

صفحه کیبورد گیمینگ چیست؟

این نوع از صفحه کیبوردها از دسته کیبوردهای مکانیکی هستند که قابلیت‌های زیادی دارند. کیبوردهای گیمینگ مانند همه کیبوردهای دیگر از پایه، دکمه، فنر و رویه آن ساخته شده‌اند. مهم‌ترین مزیت این کیبوردها این است که در حین بازی سرعت واکنش شما را به اتفاقات بازی افزایش دهد و همچنین در جریان بازی می‌توان برای کارهای مختلف از آن استفاده کرد. عمر صفحه کیبورد گیمینگ نسبت به نوع ممبران بسیار بالاتر است. بهترین را برای تعویض صفحه کیبورد لپ تاپ این است که انواع صفحه کلیدها را بشناسید و با توجه به نیازتان آن را انتخاب کنید.

راهنمای خرید صفحه کیبورد لپ تاپ

اگر کیبورد لپ تاپ شما مناسب کارتان نیست و در فکر خرید و تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ خود هستید بهتر است ابتدا مشخص کنید که صفحه کلید مناسب چه کاری می‌خواهید؟ زیرا کیبورد گیم با کیبوردهای تایپ متفاوت هستند. اگر برای انجام کارهای روزانه می‌خواهید از لپ تاپ استفاده کنید صفحه کیبورد معمولی برای این کار کفایت می‌کند. ولی اگر طراح، معمار، تایپیست و… هستید؛ باید صفحه کیبورد حرفه ای تری مناسب با شغلتان تهیه کنید.

کیبوردهای معمولی قابلیت‌های چندانی ندارند و کار با آن برای افراد حرفه ای مشکل خواهد بود. پس بهتر است که به فکر تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ خود باشید برای این کار می‌توانید با بهره‌گیری از کارشناسان باتجربه ما در وبسایت دلتا فیکس انواع صفحه کیبورد با قیمت های مختلف را روی سیستم خود نصب کنید.

اصلی ترین عوامل خرابی جهت تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

صفحه کیبورد از قطعات سخت افزاری و راه ارتباطی لپ تاپ به شمار می‌رود. با استفاده از دکمه‌های کیبورد می‌توان اطلاعات خود را وارد لپ تاپ نمود. اگر این قطعه خراب شود کار با لپ تاپ محدود خواهد شد. آب خوردگی صفحه کیبورد موجب خرابی و از کار افتادن این قطعه خواهد شد.

علاوه بر این اگر صفحه کیبورد لپ تاپ در معرض ضربه قرار بگیرد ممکن است که از کار بیفتد و خراب شود. همچنین باید توجه کرد که ممکن است بدون هیچ‌کدام از موارد بالا کیبورد شما از کار بیافتد و نیاز به تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ داشته باشید. در این صورت بهتر است که به مراکز معتبری چون نمایندگی تعمیر لپ تاپ تهران از جمله متخصصان حرفه ای ما در دلتا فیکس مراجعه نمایید.

علائم خرابی جهت تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

علائم خرابی جهت تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

با توجه به این کیبورد یک قطعه مهم و پرکاربرد در لپ تاپ به شمار می‌رود خرابی آن باعث از کار افتادن لپ تاپ نیز می‌شود و دیگر لپ تاپ کارایی چندانی نخواهد داشت. از مهم‌ترین علائم خرابی کیبورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کار نکردن یک یا چند دکمه صفحه کیبورد
  • کار نکردن همه‌ی دکمه‌های کیبورد
  • جا به ‌جا تایپ شدن حروف کیبورد
  • چسبندگی یا چند دکمه
  • شکستن دکمه‌های کیبورد

اگر هر کدام از این مشکلات در صفحه کیبورد شما ایجاد شد می‌توانید با تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ آن را بر طرف نمایید. البته به دلیل حساسیت بالای لپ تاپ بهتر است که این کار را به مراکز معتبر بسپارید. با این حال ما در مرکز تخصصی دلتا فیکس به عنوان نمایندگی تعمیر لپ تاپ تهران با کمک افراد حاذق و استفاده از قطعات اصلی در زمان کوتاهی مشکل لپ تاپ شما را رفع خواهیم کرد.

مراحل تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ

در لپ تاپ صفحه کیبورد به وسیله چند پیچ و زائده پلاستیکی به لپ تاپ وصل شده است. هنگام تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ ابتدا باید پیچ‌ها را به آرامی باز کنید و محل قرار گرفتن هر یک را به خاطر بسپارید. سپس پیم های نگهدارنده کیبورد را با استفاده از یک وسیله پهن با حوصله آزاد کنید. این کار به آرامش و حوصله نیاز دارد چرا که ممکن است که پیم ها در حین آزاد سازی دچار آسیب شوند.

نکته بعدی این که جدا کردن پیم ها باید از بالا شروع شود چون پیم های بالایی کوتاه‌تر ساخته شده‌اند تا راحت‌تر باز شود. بعد از باز کردن پیچ‌ها دقت کنید که کیبورد توسط کابل فلت به مادربرد متصل است که باید به آرامی و دقت جدا شود و توجه کنید که مدل بستن آن به چه صورت است. بعد از باز کردن کیبورد قدیمی باید کیبورد جدید را جایگذاری کنید توجه کنید که کابل فلت و پیچ‌ها ر درست جای گذاری کنید. عملکرد صحیح کیبورد بیانگر تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ به درستی است.

بهترین برندهای صفحه کیبورد لپ‌تاپ

اگر که صفحه کیبورد شما دچار آسیب شده است و ی می‌خواهید آن را ارتقاء دهید. بهتر است قبل از تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ بهترین برندهای این قطعه پرکاربرد را بشناسید و سپس اقدام به تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ نمایید. به دلیل این که استفاده از صفحه کیبورد از سایر قطعات در لپ تاپ بیشتر است ممکن است که به سرعت دچار فرسودگی و درنهایت خراب شود.

پس بهتر است که در خرید این نوع از قطعات به کیفیت محصول توجه کنید و از برندهای معتبر این محصول را تهیه نمایید. از برندهای پرفروش می‌توان به لاجیکت، ریزر، رپو، استیل سریز و… اشاره کرد که وبسایت دلتا فیکس این محصولات را با قیمت مناسب و خدمات عالی ارائه می‌کند.

سخن پایانی

از آنجا که تعمیر لپ تاپ و تعویض صفحه کیبورد لپ‌تاپ کار حساس و پیچیده ای است بهتر است که این کارها را به افراد متخصص واگذار نمایید. چرا که با کوچک‌ترین اشتباه ممکن است که دستگاه شما دچار آسیب جدی شود و شما مجبور به پرداخت هزینه‌ای چند برابر شود. با این حال ما به عنوان بهترین نمایندگی تعمیر لپ تاپ تهران با بهره بری از امکانات پیشرفته و استفاده از افراد مجرب می‌تواند نیاز مشتریان را برطرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.