برچسب ها
در صورت در آب افتادن گوشی چه کنیم؟

در صورت در آب افتادن گوشی چه کنیم؟

در آب افتادن گوشی اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است هر فردی آن را تجربه کرده باشد. اگر اکنون که در حال مطالعه این مطالب هستید گوشی شما در آب افتاده و خیس شده است، نگران نباشید شما می‌توانید با استفاده از دستورالعمل هایی که در ادامه بیان می کنیم آسیب های احتمالی گوشی خود را به حداقل برسانید. همراه ما باشید:

اهمیت نجات گوشی پس از در آب افتادن

اهمیت نجات گوشی پس از در آب افتادن

افتادن گوشی در آب می‌تواند خسارت‌های غیر قابل جبرانی را برای شما به ارمغان آورد. اما شما با خاموش‌کردن فوری گوشی خود می‌توانید تلاش کنید تا خسارت‌های وارد شده را به حداقل برسانید. اما آنچه که اهمیت دارد شاید تنها قیمت گوشی هوشمند شما نباشد، گاهی اوقات اطلاعات درون‌گوشی به‌قدری ارزشمند است که افراد حاضرند چندین گوشی خریداری کند اما به آن اطلاعات هیچ آسیبی وارد نشود. در چنین شرایطی قطعاً نجات گوشی اهمیت بسیار زیادی دارد. اما با برخی ترفندهای ساده می‌توان از بروز مشکل در گوشی پیشگیری کرد.

هنگام در آب افتادن گوشی اقدامات زیر را انجام دهید

زمانی که تبلت یا گوشی شما خیس شد، باید سرعت عمل خود را افزایش دهید. زیرا در صورت تماس آب و برق با یکدیگر ممکن است اتصال کوتاه رخ دهد و یا حتی شوک الکتریکی به گوشی شما وارد شود. ورود آب به درون‌گوشی می‌تواند به صفحه‌نمایش دستگاه شما آسیب وارد کند. شما با ترفندهای زیر می‌توانید گوشی خود را نجات دهید.

گوشی را خاموش کنید

نخستین اقدامی که پس از در آب افتادن گوشی باید انجام دهید، خاموش‌کردن آن است. اگر گوشی شما به‌گونه‌ای است که با باتری آن جدا می‌شود، بهتر از آن را خارج کنید و در محلی قرار دهید تا به‌خوبی خشک شود. شما باید به‌سرعت گوشی خود را خاموش کنید و حتی یک‌لحظه را جهت بررسی اینکه آیا گوشی کار می‌کند یا خیر، هدر ندهید.

گوشی را خشک کنید

پس از آنکه سیم‌کارت و رم گوشی خود را جدا کردید، باید تلاش کنید تا هر قطره آبی را که در دستگاه خود مشاهده می‌کنید را خشک نمایید. مطمئن شوید که کلیه قطرات آب موجود در لبه‌های نمایشگر گوشی از بین رفته‌اند. همچنین اطراف دستگاه و حاشیه‌های پیچ آن را بررسی کنید.

پس از آن که موفق شدید کلیه قطره‌های آب قابل‌دسترسی روی دستگاه خود را خشک کنید، باید تلاش کنید تا رطوبت آن را از بین ببرید. جهت ازبین‌بردن رطوبت موجود در گوشی ترفندهای مختلفی وجود دارد که برخی از آنها عبارت‌اند از:

  • استفاده از سشوار
  • استفاده از ژل سیلیکا
  • استفاده از الکل خاص
  • قراردادن گوشی در ظرف برنج
  • قطعات گوشی را از یکدیگر جدا کنید

اگر قاب پشتی گوشی شما جدا می‌شود، آن را باز کنید و باتری و هرآنچه را که در پشت دستگاه شما قرار دارد و می‌توانید آن را جداسازید، را از پشت‌گوشی خارج کنید. پس از آن توسط یک دستمال نرم یا یک حوله گوشی و قاب پشتی آن را به‌آرامی خشک کنید. مراقب باشید تا هیچ‌گونه خط‌وخش و آسیبی به گوشی وارد نشود. شما با این اقدام می‌توانید قطرات آبی را که هنوز وارده گوشی نشده است، را کاملاً خشک کنید. اما اگر گوشی  شما از سری گوشی‌های نسل جدید است و نمی‌توانید قاب پشتی آن را باز کنید، نگران نباشید. تنها کافی است مدتی اجازه دهید تا گوشی شما خاموش باشد.

اقدامات نادرست در صورت در آب افتادن گوشی

اقدامات نادرست در صورت در آب افتادن گوشی

به‌طورکلی راهکارهایی که بیان کردیم می‌تواند وضعیت گوشی شما را بهبود دهد و در کاهش تخریب وارد شده به آن، نقش داشته باشد. اما در صورت انجام برخی اقدامات شما شرایط را بدتر خواهید کرد. به‌طورکلی هنگام در آب افتادن گوشی، از انجام اقدامات زیر جدا خودداری کنید:

  • هرگز گوشی خود را روشن نکنید. زیرا دستگاه شما خیس است و عملکرد خوبی نخواهد داشت. حتی این اقدام ممکن است موجب شود که دیگر گوشی شما دیگر کار نکند.
  • به‌هیچ‌عنوان گوشی خود را به شارژر وصل نکنید.
  • هیچ یک از کلیدهایی که بر روی گوشی شما قرار دارد را فشار ندهید. زیرا این اقدام می‌تواند موجب انتقال بیشتر آب به سایر بخش‌های دستگاه شما شود.
  • گوشی را تکان ندهید. این حرکت موجب می‌شود تا آب موجود در گوشی شما به بخش‌های حساس وارد شود.
  • هرگز گوشی خود را در یک محیط گرم جهت خشک‌شدن قرار ندهید. این اقدام تنها می‌تواند موجب آسیب‌های بیشتر به گوشی شما شود.

تعمیرات گوشی خود را به ما بسپارید

حال اگر با کلیه مراحل که توضیح دادیم باز هم مشکل در آب افتادن گوشی شما حل نشد، احتمال دارد گوشی شما آسیب‌دیده باشد. اما می‌توان با تعمیر گوشی، این مشکل را حل کرد. اگر به نمایندگی تلفن همراه خود دسترسی ندارید، می‌توانید آن را به متخصصان تعمیر گوشی بسپارید. مرکز تعمیرات موبایل دلتا فیکس می‌تواند بابا استفاده از بهترین روش‌ها و جدیدترین تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و با وجود متخصصان حرفه‌ای، کلیه مشکلات تلفن همراه و تبلت شما را به‌خوبی برطرف سازد. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان دلتا فیکس می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

کلام پایانی

افتادن گوشی در آب می‌تواند خسارت‌های غیر قابل جبرانی را برای شما به ارمغان آورد. اما شما با خاموش‌کردن فوری گوشی خود می‌توانید تلاش کنید تا خسارت‌های وارد شده را به حداقل برسانید. اما آنچه که اهمیت دارد شاید تنها قیمت گوشی هوشمند شما نباشد، گاهی اوقات اطلاعات درون‌گوشی به‌قدری ارزشمند است که افراد حاضرند چندین گوشی خریداری کند اما به آن اطلاعات هیچ آسیبی وارد نشود به همین خاطر با استفاده از روش‌های گفته شده می‌توانید به‌راحتی گوشی خود را نجات دهید.

در عصر تکنولوژی امروز، گوشی یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای بشر است. این دستگاه در زمینه فناوری نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است. حال اگر این دستگاه مهم و کاربردی که امروزه قیمت بالایی نیز دارند، خیس شود آسیب‌های زیادی خواهد دید. اما ما در اینجا تلاش کردیم تا شما را با برخی از ترفندها و اقدامات لازم جهت در آب افتادن گوشی آشنا سازیم. اما علاوه بر این، موضوع دیگری که می‌تواند آسیب‌های وارد شده به گوشی شما را به حداقل برساند، سپردن تعمیر موبایل به یک  مرکز خدمات تعمیر موبایل، ماهر و باتجربه است. شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل در تلفن همراه خود، تعمیر آن را به مرکز تعمیرات تخصصی دلتا فیکس بسپارید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.