تهران، ستارخان، برق آلستوم، جنب خیابان صحرایی ( روبروی اتش نشانی )، ساختمان جوانه، طبقه ۵، واحد ۶

آخرین مقالات
هزینه تعمیرات موبایل

هزینه تعمیرات موبایل

در صورتی که تجربه تلخ خرابی گوشی را داشته باشید، می‌دانید که هر تعمیرکاری هزینه متفاوتی برای تعمیر موبایل شما پیشنهاد می‌دهد! حتما با خود می‌گویید وقتی قرار است یک تعمیر مشخص روی گوشی انجام شود چرا هزینه‌ها این قدر با هم متفاوت هستند؟ به طور کلی هزینه تعمیرات موبایل چگونه محاسبه می‌شود؟ در این مطلب اختصاصی درباره‌ی نحوه محاسبه هزینه تعمیرات گوشی و عوامل موثر بر آن صحبت خواهیم کرد. شما خواننده گرامی بعد از مطالعه این مطلب می‌توانید آگاهانه‌تر برای تعمیرات گوشی خود اقدام کنید و کم‌ترین هزینه را صرف نمایید.

گارانتی، یک شانس ارزشمند!

قبل از بیان مطالبی در خصوص هزینه تعمیر گوشی، باید بگوییم گارانتی‌های معتبر و رسمی را دست کم نگیرید! در صورتی که هنگام خرابی گوشی شما دارای گارانتی باشد و دلایل خرابی چیزی جز رطوبت و افتادن در آب و ضربه باشد، به راحتی می‌توانید از گارانتی آن بهره ببرید. زمانی که شما گوشی خود را جهت تعمیر بر اساس گارانتی به شرکت‌های ارائه خدمات می‌سپارید، در مدت زمان کوتاهی به شما می‌گویند که می‌توانید از گارانتی استفاده کنید یا خیر. اگر موبایل شامل گارانتی بود، بدون صرف هزینه اقدام به تعمیر آن کرده و در صورتی که گارانتی تمام شده باشد، هزینه تعمیر آن را به شما اطلاع می‌دهند. شما برای تعمیر موبایل تهران می‌توانید به نمایندگی‌های موجود در سطح شهر مراجعه نمایید.

عوامل تاثیرگذار روی هزینه تعمیرات موبایل

 

عوامل تاثیرگذار روی هزینه تعمیرات موبایل

 

عوامل بسیار گوناگونی روی قیمت تعمیرات گوشی تاثیرگذار است. در ادامه به برخی از اصلی‌ترین این عوامل می‌پردازیم:

 • برند گوشی

یکی از اصلی‌ترین عواملی که روی هزینه تعمیرات گوشی تاثیر می‌گذارد، شرکت سازنده‌ی گوشی است. به عنوان نمونه هزینه تعمیر گوشی آیفون و سامسونگ که دو برند شناخته شده هستند به دلیل به کار بردن قطعات با کیفیت‌تر از سایر برندها بیشتر خواهد بود، این موضوع طبیعی است که جایگزینی قطعات باکیفیت هزینه بیشتری نیاز داشته باشد. همچنین ارزش پولی که شرکت سازنده در کشور خود از آن استفاده می‌کند روی هزینه تعمیرات موبایل تاثیرگذار است. به عنوان مثال واحد پول کشور آمریکا از چین با ارزش‌تر بوده لذا قطعات گوشی برند چینی از قطعات اورجینال یک برند آمریکایی همانند اپل ارزان‌تر خواهد بود. با تمام این تفاسیر برند گوشی روی قیمت تعمیرات آن به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد.

 • مدل گوشی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی هزینه تعمیرات گوشی، مدل آن است. به میزانی که گوشی شما مدل جدیدتری باشد، هزینه تعمیر دستگاه و قطعات آن بیشتر خواهد بود. دلیل این موضوع به خاطر این است که در ابتدا شرکت سازنده، قطعات گوشی‌های با تکنولوژی جدیدتر را با قیمت بالاتری عرضه می‌کند و مورد دیگر این که تعمیر این قبیل گوشی‌های جدیدتر برای تعمیرکار ریسک بالاتری از نظر دانش لازم خواهد داشت. این مسأله باعث می‌شود تا هزینه تعمیر گوشی سامسونگ مدل جدیدتر از مدل قدیمی‌تر بیشتر باشد.

 • نوع خرابی

تاثیر میزان خرابی روی هزینه تعمیرات موبایل

 

قبل از بیان چیزی از شما می‌خواهیم بپرسیم به نظر شما تعمیر موبایلی که در آب افتاده است سخت‌تر و مشکل‌تر است یا تعمیر موبایلی که سوکت شارژ آن خراب شده است؟ به طور یقین تعمیر آن گوشی که در آب افتاده است دشوارتر خواهد بود. بنابراین نوع خرابی که اتفاق می‌افتد روی هزینه تعمیرات موبایل تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت، به میزان عمیق‌تر بودن خرابی، هزینه تعمیر آن هم بیشتر خواهد بود. این موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید که تعمیرات از کار افتادن مادربرد، شکستن ال سی دی و آب‌خوردگی هزینه‌های بالاتری نسبت به مابقی تعمیرات دارند.

 • میزان آسیب وارد شده به گوشی

شدت و میزان آسیبی که به گوشی وارد می‌شود روی هزینه تعمیر آن تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان نمونه تصور کنید گوشی شما از دستتان افتاده و صفحه نمایش آن شکسته است. در این مورد ممکن است شکستگی روی گلس ال سی دی باشد یا تاچ و ال سی دی آسیب دیده باشند. در این شرایط به طور حتم هزینه تعمیر گوشی با هم متفاوت خواهد بود. بنابراین شدت آسیبی که به موبایل وارد می‌شود روی قیمت نهایی تعمیر آن تاثیرگذار خواهد بود.

 • کیفیت قطعات

کیفیت قطعه‌ای که باید تعویض شود و نوع آن به طور مستقیم روی هزینه تعمیرات موبایل تاثیر می‌گذارد. به عنوان نمونه اگر ال سی دی گوشی شما شکسته باشد، در صورتی که بخواهید یک ال سی دی اورجینال و اصل را نصب کنید هزینه تعمیر آن بیشتر از وقتی خواهد بود که یک ال سی دی روکاری را بخواهید نصب نمایید. بنابراین نوع و کیفیت قطعه تعویضی روی هزینه نهایی تعمیرات آن تاثیرگذار خواهد بود.

 • درجه سختی تعمیر

به میزان سختی تعمیری که قرار است روی گوشی انجام شود، اجرت و هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود. لذا میزان سختی و پیچیدگی تعمیر تاثیر مستقیمی روی هزینه تعمیر موبایل دارد.

 • مهارت تعمیرکار موبایل

همیشه توصیه اغلب افراد اهل فن برای تعمیرات گوشی مراجعه به تعمیرکار باتجربه و حرفه‌ای است. زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در تعویض و نصب قطعات، مخصوصا ال سی دی و نمایشگرها در آینده تاثیرات بدی را روی گوشی خواهد گذاشت. لذا عامل مهم در هزینه تعمیرات موبایل مهارت تعمیرکار است که باید به آن توجه نمایید. به عنوان مثال تمیزکاری و چسب زدن قبل از نصب بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد، در صورتی که تعمیرکار این موضوع را در نظر نگیرد و چسب ال سی دی را به طور یکنواخت دور فریم نزند، از تمیز بودن زیر لوپ اطمینان حاصل نکند و کوچک‌ترین براده‌ای مانده باشد، باعث می‌شود با کم‌ترین فشار مجدد ال سی دی بشکند.

گروه‌بندی انواع گوشی در هزینه تعمیرات موبایل

 

گروه‌بندی انواع گوشی در هزینه تعمیرات موبایل

 

در این بخش از مطلب به بیان مبالغی حدودی از میزان هزینه تعمیرات گوشی بر اساس گروه‌بندی می‌پردازیم:

 • گوشی‌های ساده و اندروید: هزینه تعمیرات این دسته چیزی تا حدود ۲ میلیون تومان است.
 • گوشی‌های روز و به صرفه از نظر اقتصادی: هزینه تعمیر گوشی شیائومی، نوکیا و هواوی در این دسته‌بندی قرار دارند و حدود ۲-۴ میلیون تومان است.
 • گوشی‌های در رده متوسط: از قبیل گوشی‌های اقتصادی سامسونگ که هزینه تعمیرات آن ۴-۸ میلیون تومان است.
 • گوشی‌های برند: هزینه تعمیرات این دسته زیاد بوده و شامل برندهای آیفون و سامسونگ است.

سخن آخر

اگر هزینه تعمیرات موبایل برای شما اهمیت دارد و به دنبال این هستید که هزینه را به حداقل میزان ممکن کاهش دهید، پیشنهاد می‌کنیم تعمیرات گوشی خود را به متخصصین در این زمینه بسپارید. دلتافیکس به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس تعمیرات انواع گوشی در کشور یکی از بهترین مراجع است که تعمیرات گوشی شما را با کم‌ترین هزینه انجام خواهد داد. در این مطلب سعی کردیم عوامل موثر روی قیمت و هزینه تعمیر انواع گوشی را بیان کنیم تا شما خواننده گرامی با مطالعه این مقاله بتوانید به راحتی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال و مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *