برچسب ها
گزارش مالی شیائومی در سال 2021

گزارش مالی شیائومی در سال 2021 منتشر شد

شاید برایتان جالب باشد که با گزارش مالی شیائومی در سال 2021 آشنا شوید. گزارش مالی شیائومی در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. در این گزارش با اعداد شگفت انگیزی مواجه شدیم. این شرکت چینی در سال ۲۰۲۱ توانست به درآمدی حدود ۳۲۸ میلیارد رنمینبی دست پیدا کند که ۳۳ درصد بیشتر از سال گذشته است. موضوع جالب اینجاست که سود شیائومی هم به ۲۲ میلیارد رنمینبی رسید که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ افزایش ۶۹.۵ درصدی را نشان می‌دهد. در ادامه همراه ما باشید تا مطالبی درباره گزارش مالی شیائومی در سال 2021 در اختیار شما قرار دهیم. همچنین شما را با یک مرکز تخصصی تعمیر گوشی آشنا نماییم:

شیائومی در سال 2021 با چه چیزی رو به رو شد؟

شیائومی در سال ۲۰۲۱ با فروش فوق‌العاده گوشی‌های هوشمند خود مراجعه شد. این شرکت توانست ۱۹۰.۳ میلیون گوشی هوشمند بفروشد که ۳۰ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ بیشتر بود. موضوع هیجان انگیز اینجاست که شیائومی ۲۴ میلیون گوشی هم در قسمت گوشی ‌های پریمیوم و رده بالا فروخته که افزایش ۱۶۰ درصدی را نسبت به سال گذشته در گزارش مالی شیائومی در سال 2021  نشان می‌دهد.

درآمدی کلی شیائومی از فروش گوشی‌های هوشمند، به ۲۰۸.۸ میلیارد رنمینبی رسید. این عدد هم نشان می‌دهد که شیائومی با افزایش ۳۷.۲ درصدی رو به رو شده است. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که میانگین قیمت گوشی‌های شیائومی در سال ۲۰۲۱ تنها ۱۰۹۷ رنمینبی بوده است. گوشی ردمی نوت ۱۱ در کشور چین با این قیمت راهی بازار شده بود. میانگین قیمت فروش گوشی‌های رده بالای شیائومی هم داخل کشور چین ۳۰۰۰ رنمینبی و در بازار‌های خارجی ۳۰۰ یورو بوده است.

 

شیائومی در سال 2021 با چه چیزی رو به رو شد؟

 

شیائومی در بازارهای خارجی نیز گسترش یافته است

شیائومی همچنان حضور خودش را در بازار کشورهای خارجی گسترش می‌دهد و در گزارش مالی شیائومی در سال 2021 هم مشخص شد که بیش از نیمی از درآمد این شرکت، از فروش در بازار‌های خارج از کشور چین بوده است. درآمد شیائومی از بازار بین المللی ۱۶۳.۶ میلیارد رنمینبی بوده که ۳۳.۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است. گزارش مالی شیائومی در سال 2021 بسیار پیچیده است.

محبوبیت شیائومی در سرتاسر دنیا هم باعث شده که این شرکت جزو ۵ شرکت بزرگ تولید کننده موبایل در دنیا باشد. این شرکت در بازار ۶۲ کشور مختلف حضور دارد و ۱۴ کشور توانسته به پر فروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند در گزارش مالی شیائومی در سال 2021 تبدیل شود.

 در گزارش مالی شیائومی در سال 2021 مشخص شده است که این شرکت سعی کرده در بخش هوش مصنوعی هم پیشرفت کند و این قسمت را گسترش دهد. این اقدامات باعث شد که درآمد شیائومی از بخش هوش مصنوعی ۲۶ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کند و به ۸۵ میلیارد رنمینبی برسد. شیائومی در بخش‌های دیگر از جمله ساخت خنک کننده‌ها، یخچال‌ها و ماشین لباسشویی هم پیشرفت کرده است.

شیائومی در بازارهای خارجی نیز گسترش یافته است

 

از گوشی های شیائومی چه تعداد کاربرانی استفاده می کنند؟

در گزارش مالی شیائومی در سال 2021 خود شیائومی به این موضوع اشاره کرد که میزان کاربرانی که در ماه از رابط کاربری MIUI استفاده می‌کنند، به ۵۰۹ میلیون رسیده است. این میزان، افزایش ۲۸.۴ درصدی کاربران را نسبت به سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. شیائومی از بخش تبلیغات در رابط کاربری MIUI هم با افزایش ۴۲.۳ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۲۰ مواجه شد و درآمد ۱۸.۱ میلیارد رنمینبی کسب کرد.

صورت مالی تلفیقی حسابرسی ‌شده شرکت برای سال منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ از طریق بیانیه مطبوعاتی ارائه شد. این چشم‌انداز حاکی از مسیر رشد قوی شیائومی در فعالیت‌های خارج از کشور است. چراکه همچنان بخشی از بازار فروش جهانی گوشی‌های هوشمند را دراختیار دارد. با وجود چالش‌های موجود در بازار جهانی، این غول چینی توانست از موفقیت به‌دست‌آمده استفاده کند و عملکرد قوی دیگری برای سال ۲۰۲۱ ارائه دهد. گزارش مالی شیائومی در سال 2021 با تشویق خیلی ها رو به رو شد.

فروش ردمی نوت شیائومی به ۲۴۰ میلیون دستگاه رسید

براساس نتایج مالی، شیائومی رشد ۳۳٫۵ درصدی در کل درآمد را برای سال ۲۰۲۱ به ‌ثبت رساند، درحالی‌که سود خالص تعدیل‌شده در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به میزان ۶۹٫۵ درصد افزایش پیدا کرد. از درصدهای فوق، ۳۲۸٫۳ میلیارد یوان (۵۱٫۶ میلیارد دلار) به کل درآمد و ۲۲ میلیارد یوان (۳٫۴۵ میلیارد دلار) به سود خالص تعدیل‌شده به سال ۲۰۲۱ اختصاص داشت.

 نتایج مالی برای سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که شیائومی با قدرت برای پر کردن خلاء هواوی پس از تحریم‌های آمریکا در چین حرکت کرده است. اکوسیستم محصولات مصرفی شیائومی در مکان‌های گسترده، پیشرفت این شرکت در چندین جبهه را نشان می‌دهد. براساس داده‌های منتشر شده توسط شیائومی، بازارهای نوظهور شتاب رشد قوی در آمریکای لاتین و آفریقا را حفظ کرده اند.

فروش ردمی نوت شیائومی به ۲۴۰ میلیون دستگاه رسید

بد نیست بدانیم که شیائومی در زمینه تولیدات لوازم خانگی به مانند دستگاه‌های تهویه هو و ونتیلاتور، یخچال و ماشین لباسشویی نیز سالانه ۶۰ درصد رشد را تجربه نموده است. تعداد کاربران فعال ماهانه MIUI در سال ۲۰۲۱ به ۵۰۹ میلیون نفر رسیده است که به میزان ۲۸.۴ درصد بیش از سال ۲۰۲۰ می باشد. شیائومی از تبلیغات در اپلیکیشن های خود نیز حدود ۲.۸ میلیارد دلار درآمد کسب نموده که ارتقای ۴۲.۳ درصدی را  ثبت کرده است.اخیرا هم شیائومی تصمیم دارد با توسعه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی و اینترنت اشیا ، تنوع گستره تری از دستگاه‌ها را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

سخن پایانی

شیائومی از برندهای مشهور جهانی است که هر روز به تعداد موفقیت هایش اضافه می شود و کاربران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در گزارش مالی شیائومی در سال 2021 مشخص شده است که شیائومی در هر دو منطقه از نظر فروش گوشی‌های هوشمند به جایگاه سوم رسیده است. با وجود اینکه این گوشی ها دارای کارکرد بسیار خوبی هستند، اما باز هم ممکن است شما مجبور شوید به مرکز تخصصی لوازم دیجیتال مراجعه کنید. حتما این نکته را مد نظر بگیرید که تعمیرات وسایل دیجیتالی خود را به افراد حرفه ای و با تجربه بسپارید. توصیه ما به شما، مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی دلتافیکس است. شما می توانید تعمیرات گوشی و سایر وسایل خود مانند کامپیوتر را با خیالی آسوده به این مرکز بسپارید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.